Szanowni Mieszkańcy,

 

uprzejmie informuję, że od 1 kwietnia 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy dostępny na stronie www.spis.gov.pl. W dniu 22 stycznia 2021 r. jako Gminny Komisarz Spisowy, właściwym zarządzeniem powołałem Gminne Biuro Spisowe do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w gminie Pelplin. Osobami do kontaktu w sprawie spisu są Pani Malwina Stasiek (kom. 784 018 418) oraz Pani Monika Styś (tel. 58/536 00 50). Gminie Pelplin zostało przydzielonych 7 rachmistrzów terenowych, którzy będą realizować wywiady bezpośrednie w terenie. W przypadku zagrożenia COVID-19 i podjęcia decyzji przez Generalnego Komisarza Spisowego decyzji o wstrzymaniu realizacji wywiadów bezpośrednich, rachmistrz przeprowadzi wywiady telefoniczne. Jednocześnie informuję, że w siedzibie Urzędu (biuro dowodów osobistych – pokój nr 2-2A) mieści się stanowisko komputerowe do samospisu udostępnione dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

 

Mirosław Chyła

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin